YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ VE KUZEY ÇEVRE OTOYOLU İŞLETMESİ
ICA, AVRUPA ÜCRETLİ YOL ALTYAPI OPERATÖRLERİ BİRLİĞİ (ASECAP) ÜYESİDİR.
0850 502 71 00
HAFTA İÇİ08.00 - 17.30

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu Filo Yönetim Portalı hizmetinizde! Kayıt olmak için bize ulaşın.

"PTT’den alınmış nakit (ön yüklemeli) HGS etiketleriniz için PTT Merkezlerine veya şubelerine başvurarak hiçbir masraf ödemeden mevcut herhangi bir kredi kartınızla otomatik ödeme talimatı verebilir, bakiye yükleme ve takip sorunundan kurtularak, bakiye yetersizliği nedeniyle oluşan ihlalli geçişlerinizi önleyebilirsiniz."

İHLALLİ GEÇİŞ SORGULAMA VE ONLINE ÖDEME

İHLALLİ GEÇİŞ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

Otoyolumuzu kullanan araçlarınızın ihlalli geçişleri ile ilgili SMS almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.
* Yıldızlı Alanları Doldurunuz
Loading...
* Yıldızlı Alanları Doldurunuz
Loading...

Sayın Araç Sahibi;

5 Temmuz 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ve 6001 sayılı Kanun’da yapılan düzenleme gereğince ihlalli geçişlere tahakkuk eden cezaların ödeme sürelerinde değişikliğe gidilmiştir.

İhlalli geçişlerde, geçiş tarihini izleyen ilk 15 gün içerisinde yapılan ödemeler için para cezası uygulanmayacaktır.

Ödemenin 15 gün içinde yapılmaması halinde 6001 sayılı Kanun gereğince geçiş ücretinin 1 katı, ödemenin 45 gün içerisinde yapılmaması halinde ise geçiş ücretinin 4 katı tutarında para cezası uygulanacaktır.

Sürücülerimizin bilgilerine sunarız.

Sayın Araç Sahibi;

Bu sayfadaki veriler tamamen bilgi amaçlıdır. İcra takibine giren geçişleriniz, sorgulama sonuçlarında görüntülenememektedir.

Otoyolumuzu kullanan araçların geçişlerini takip eden 15 gün içerisinde muhtelif günlerde kurumsal internet sitemizden borç kayıtlarınızı Otoyolumuzdan geçiş yapan aracınıza ait Araç Plakanız ile sorgulayabilirsiniz.

Yasa gereği, araç sahibine ait TC Kimlik Numarası ve/veya Vergi Numarası, ihlalli geçişten sonraki 15 gün içerisinde yetkili kamu kurumlarından temin edilebilmektedir. Bu nedenle, Plaka Numarası ile yapılan sorgularda görüntülenen bazı geçişleri, TC Kimlik Numarası ve/veya Vergi Numarası ile yapılan sorgularda görüntülenemeyebilir. İhlalli Geçişlere ilişkin son ve güncel borç bilgilerinizi; İnternet Sitemizden, Plaka Numarasını girerek erişebilmeniz öncelikli olup; İhlalli geçişlerinizin cezaya düşmemesi için Plaka Bazlı sorgulamaya devam etmeniz önem taşımaktadır.

Otoyolumuzdan geçiş yapan aracınıza ait ihlalli geçişlere ilişkin ödemelerinizi, kurumsal internet sitemizden yapılabilirsiniz. Ayrıca, YSS Kopru Mobil uygulamasını Google Play veya App Store uygulama mağazaları üzerinden Android ve iOS işletim sistemine sahip tüm telefon ve tabletlerinize ücretsiz indirebilir, borç kayıtlarınızı sorgulayabilir ve ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. veya Halkbank şubeleri ile bu bankaların internet bankacılığı sistemlerinden de ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aracınız adına kayıtlı eski veya geçiş tarihini izleyen 15 gün içinde açılmış yeni cihazı/HGS etiket hesabının bulunması halinde, cezasız dönem içerisinde geçiş ücreti, bu hesapların herhangi birinden otomatik olarak tahsil edilmeye çalışılacaktır. Ancak, ihlalli geçişi izleyen 15 gün içinde otomatik tahsilatın yapılamaması araç sahibinin ödemeye ilişkin sorumluluğunu ortadan kaldırmayacaktır.

İnternet sitemiz, mobil uygulamalarımız ile Ziraat Bankası ve Halkbank şubelerinde ihlalli geçiş tahsilatı için açılan hesaplarımız dışındaki herhangi bir banka hesaplarına yapılan ödemelere itibar edilmeyecektir.

Anket
Bizi Değerlendirmek İster misiniz?Ankete Katılın