YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ VE KUZEY ÇEVRE OTOYOLU İŞLETMESİ
ICA, AVRUPA ÜCRETLİ YOL ALTYAPI OPERATÖRLERİ BİRLİĞİ (ASECAP) ÜYESİDİR.
0850 502 71 00
HAFTA İÇİ08.00 - 17.30

ICA HAKKINDA

Başarılı yapım sürecinin ardından Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu Projesi’nin işletmesini de üstlenen ICA, güçlü işletme kadrosu ve işbirliği içinde olduğu Türkiye’nin lider markaları ile hizmet veriyor. Akıllı ulaşım sistemleri, ileri teknoloji bakım ekipmanları ve ücret toplama sistemleri ile donatılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu, iki kıta arasında transit taşımacılığın kavşak noktalarından biri olarak faaliyet gösteriyor ve İstanbul trafiğinin rahatlamasına katkı sağlıyor.

Tüm güzergah Ana Kontrol Merkezi’nden 7/24 izlenirken köprü ve otoyolun tüm İşletme, Bakım ve Operasyon faaliyetleri yıl boyunca ICA ekipleri tarafından titizlikle yürütülüyor. ICA; yüksek işletme kalitesi, yaklaşık 1.000 kişiden oluşan bilgili, donanımlı ve özenli işletme kadrosu, Trafik Devriye ve Bakım ekipleri ile sürücülere güvenli ve konforlu bir yolculuk sunuyor.

Güzergâhta, trafik ve yol güvenliği açısından önem taşıyan elektronik bilgilendirme tabelalarından sis ve sıcaklık sensörlerine kadar en yeni teknolojiler kullanılıyor. Köprü ve otoyolda, 11 farklı noktada bulunan hava durumu istasyonu ile hava koşulları, sensörler ile de yol koşulları sürekli takip edilerek gerekli tüm önlemler alınıyor. Sürücüler her durumda elektronik bilgilendirme tabelaları aracılığı ile bilgilendiriliyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu, İstanbul’un iki yakasında bulunan havalimanlarını, iş ve alışveriş merkezlerini, sosyal yaşam alanlarını birbirine yakınlaştırıyor.

ICA HAKKINDA
Anket
Bizi Değerlendirmek İster misiniz?Ankete Katılın