YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ VE KUZEY ÇEVRE OTOYOLU İŞLETMESİ
ICA, AVRUPA ÜCRETLİ YOL ALTYAPI OPERATÖRLERİ BİRLİĞİ (ASECAP) ÜYESİDİR.
0850 502 71 00
HAFTA İÇİ08.00 - 17.30

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu çalışanlarından Kızılay’a kan bağışı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu çalışanları, Kızılay’ın “Kan Ver, Hayat Kurtar” kampanyasına katıldı. 

Kızılay’ın başlattığı “Kan Ver Hayat Kurtar” kampanyası kapsamında, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu çalışanları, 18 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinlikle kan bağışında bulundu. 
Sosyal vatandaş olmanın bilinciyle hareket ederek geçtiğimiz yıllarda da kan bağışı kampanyasına katılan IC İçtaş İnşaat – Astaldi Konsorsiyumu ICA çalışanları, bireysel anlamda topluma fayda sağlayacak sosyal sorumluluklarını yerine getirmenin mutluluğunu yaşadı. Gün boyu devam eden etkinlik sonunda, kan bağışında bulunan çalışanlara katkılarından dolayı Kızılay tarafından Kan Bağışı sertifikası verildi.
Kızılay işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte, ülkemizde her 4 saniyede 1 ünite kan ihtiyacı doğduğuna ve dakikada 5 bağışçıdan alınan kanın 1 dakikada doğan kan ihtiyacını karşıladığına dikkat çekildi. Kan bağışının toplumsal yardımlaşmanın en önemli noktası olduğu ve toplumsal dayanışmayı arttırdığının altı çizilirken, bu örnek uygulama ile kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğu vurgulandı. 
Kızılay tarafından toplumda kan bağışı konusunda sosyal sorumluluk bilincinin artmasına yapılacak katkının, ülkemizdeki oluşan kan ihtiyacını her geçen gün azaltacağı belirtildi.

Otoyol işletmeciliğinde yenilikçi yaklaşım

IC İçtaş İnşaat – Astaldi konsorsiyumu ICA tarafından inşa edilen ve işletilen dünyanın sayılı mühendislik yapılarından biri olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu, işletme döneminde güçlü ve dinamik kadrosu ve işbirliği içinde olduğu Türkiye’nin lider markaları ile hizmet veriyor. 

Akıllı ulaşım sistemleri, ileri teknoloji bakım ekipmanları ve ücret toplama sistemleri ile donatılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu, iki kıta arasında transit taşımacılığın kavşak noktalarından biri olarak faaliyet gösterirken İstanbul’da yaşayanlara hızlı ve güvenli bir seyahat alternatifi sunuyor, İstanbul trafiğinin rahatlamasına katkı sağlıyor.

Sürücülerin güvenli ve konforlu seyahat edebilmesi için köprü ve otoyol güzergâhı, işletme binasında bulunan Ana Kontrol Merkezinden 7/24 kameralar ve dev ekranlar ile izleniyor. Köprü ve otoyolun tüm İşletme, Bakım ve Operasyon faaliyetlerinin maliyetleri ICA tarafından karşılanıyor.

Anket
Bizi Değerlendirmek İster misiniz?Ankete Katılın