YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ VE KUZEY ÇEVRE OTOYOLU İŞLETMESİ
ICA, AVRUPA ÜCRETLİ YOL ALTYAPI OPERATÖRLERİ BİRLİĞİ (ASECAP) ÜYESİDİR.
0850 502 71 00
HAFTA İÇİ08.00 - 17.30

Kuzey Çevre Otoyolu Paşaköy – Mecidiye kesimi açıldı

Yapımı IC İçtaş Astaldi konsorsiyumu ICA tarafından tamamlanan ve işletmesi de ICA tarafından yürütülen Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nun Paşaköy – Mecidiye kesimi, 4 Temmuz Salı günü, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleştirilen törenle açıldı. 

 
İstanbul’un trafiğini rahatlatmak adına yeni bir çözüm olacak Paşaköy – Mecidiye bağlantı yolu, Anadolu Otoyolu’nun Kuzey Marmara Otoyolu ile entegrasyonunu sağlaması açısından büyük önem taşıyor. 
 
Bağlantı yolunun diğer faydaları ise şöyle;
 
İstanbul - Ankara TEM Otoyolu’na Kurtköy bölgesinden direkt bağlantı sağlanabilecek.
 
Sabiha Gökçen Havalimanı’na kolay erişim sağlanabilecek. Böylece hem yeni açılacak havalimanı hem de şehrin diğer havalimanları birbirine bağlanacak. 
 
Anadolu’dan Avrupa’ya ve Avrupa’dan Anadolu’ya seyreden; İstanbul’u transit geçen araçların, özellikle ağır vasıta trafiğinin, Anadolu Otoyolu’nun Sultanbeyli – Kurtköy mevkiinden Kuzey Çevre Otoyolu’na doğrudan bağlanması sağlanacak.
 
Bu bağlantı yolu ile beraber hali hazırda Çamlık Kavşağı’ndan ayrılan transit trafik, Mecidiye kavşağından ayrılarak Sultanbeyli, Çamlıca, Ataşehir ve Ümraniye trafiğini rahatlatacak.
 
Kurtköy – Şile yolunda yaşanan yoğun trafiğin bu bağlantı yolu ile büyük ölçüde rahatlayacağı öngörülmektedir.
 
Ayrıca Mecidiye kavşağındaki direksiyonel kavşak kolları sayesinde sürücüler açısından konforlu bir ayrılma ve katılma imkanı sağlanacak.
 
 
TRAFİĞE AÇILACAK KESİM PROJE BİLGİLERİ
Kesim Adı           : Paşaköy – Mecidiye Otoyol Kesimi
Proje Yol Uzunluğu : 11,5 Km (2x4)
Görevli Şirket     : ICA IC İçtaş - Astaldi
Anket
Bizi Değerlendirmek İster misiniz?Ankete Katılın