YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ VE KUZEY ÇEVRE OTOYOLU İŞLETMESİ
ICA, AVRUPA ÜCRETLİ YOL ALTYAPI OPERATÖRLERİ BİRLİĞİ (ASECAP) ÜYESİDİR.
0850 502 71 00
HAFTA İÇİ08.00 - 17.30

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için erkeklerin de aktif görev alması gerektiğini savunan Yanındayız Derneği'nin üye buluşması 12 Mart 2024 Çarşamba günü ev sahipliğimizde Feriye'de gerçekleşti.

Yanındayız Derneği’nin 8 Mart Dünya Kadınlar günü için tasarladığı “Bir Sözüm Var” iletişim kampanyasının film gösterimi ile başlayan gece, Yanındayız Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selen Okay Akçalı, Yanındayız Genel Müdürü Akın Türkoğlu ve IC Holding Ulaştırma ve Altyapı Grup Başkanı Serhat Soğukpınar’ın açılış konuşmalarıyla devam etti.

“Kadınların ekonomik ve sosyal hayatta güçlenmeleri refah bir toplum için zorunluluktur”

Üye buluşmasında konuşan IC Holding Ulaştırma ve Altyapı Grup Başkanı Serhat Soğukpınar, "Kadınların ekonomik ve sosyal hayatta güçlenmeleri, üretken, huzurlu ve refah bir topluma ulaşabilmemiz için zorunluluktur. ICA olarak bu gerçeğin farkındayız, kadınların ekonomik ve sosyal alanda güçlenmelerini desteklemek adına kararlı bir şekilde çalışıyoruz. IC Holding ve grup şirketleri bu amaçla Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından başlatılan 'Kadınların Güçlendirilmesi Prensipleri' (WEPs) girişimini imzaladı. Bu imza ile kadın çalışanlarımızın eşit haklara sahip olması ve iş hayatında daha fazla yer alması için verdiğimiz sözü resmiyete döküyoruz. Kurumsal üyesi olduğumuz Yanındayız Derneği'nin desteğiyle de iş yerinde kadınların liderlik potansiyelini teşvik edecek ve kariyerlerinde eşit fırsatlar sunacak adil politikaların savunucusu olacağız. Toplumsal cinsiyet eşitliği hedefine ulaşmak, erkeklerin de sorumluluk almasıyla mümkün olacak" ifadelerini kullandı. ​

Anket
Bizi Değerlendirmek İster misiniz?Ankete Katılın