YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ VE KUZEY ÇEVRE OTOYOLU İŞLETMESİ
ICA, AVRUPA ÜCRETLİ YOL ALTYAPI OPERATÖRLERİ BİRLİĞİ (ASECAP) ÜYESİDİR.
0850 502 71 00
HAFTA İÇİ08.00 - 17.30

Otoyol işletmelerinde çalışanların kritik rolünü gözler önüne seren ve trafik çalışanlarının güvenliğini artırmayı hedefleyen “(S)he Works, I Care” kampanyası, ICA tarafından Türkiye’de de hayata geçirildi. 

Farkındalık kampanyası ile otoyol saha çalışanlarının sürücüler tarafından fark edilmesini sağlamak, kaza oranlarını düşürmek ve trafik güvenliği konusunda toplumsal bilinç oluşturulması hedeflendi.

“(S)he Works, I Care” farkındalık kampanyası, otoyol saha çalışanlarının hayati önemini vurgulayarak, kaza oranlarını düşürmek ve trafik güvenliği konusunda  farkındalık yaratmak üzere ICA tarafından hayata geçirildi. Kampanya, trafik güvenliğini olumsuz etkileyen olaylara müdahale eden trafik saha ekiplerinden, otoyolu 7/24 işler halde tutan bakım ekiplerine kadar; operasyon görevi üstlenen ve trafik güvenliğinin daima sağlanması için çalışan herkesin sürücüler tarafından fark edilmelerini sağlamayı ve trafik güvenliği konusunda toplumsal bilinç oluşturmayı hedefliyor.

Avrupa Ücretli Yol Altyapı Operatörleri Birliği (ASECAP) üyesi 17 ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen kampanya, otoyol kullanıcılarının güvenliğini artırmak için hem iş güvenliğine hem de sürücü davranışlarının geliştirilmesine dikkat çekiyor. 12 Haziran'da düzenlenen saha aktiviteleri, otoyol çalışanlarının zorlu çalışma şartlarını gözler önüne sererken, ağır vasıta sürücülerine yönelik eğitimler ile de sürücü davranışlarının geliştirilmesi hedeflendi. 

Otoyol çalışanları, sadece yolların bakımını yapmakla kalmıyor; aynı zamanda sürücülerin güvenli, konforlu ve hızlı seyahat edebilmesi için gece gündüz çalışarak, yol güvenliği için hayati bir görev üstleniyor. Bu projeyle, yola çıkanların sevdiklerine ulaşmasında, ambulansların hastalara yetişmesinde, itfaiyenin yangına müdahale etmesinde ve kargoların doğru adreslere zamanında ulaşmasında büyük rol oynayan bu görünmez kahramanlara dikkat çekiliyor.

Saha aktiviteleriyle farkındalık artıyor

Farkındalık kampanyasının bir parçası olarak 12 Haziran’da sürücülerin katılımıyla gerçekleştirilen saha aktiviteleri, otoyol çalışanlarının önemini bir kez daha vurguladı. Etkinlik sırasında katılımcılar, otoyol saha ekiplerinin çalışma şartlarını yerinde gözlemleme fırsatı buldular. Böylece operasyonel süreçlerde karşılaşılan zorluklar ve bu kahramanların günlük hayatlarına dair daha iyi bir anlayış geliştirdiler.
Bayram öncesi yolcu ve otoyol çalışanı güvenliğine dikkat çekerek bu konuda farkındalık yaratmayı amaçlayan bu önemli projenin bir parçası olarak, 12 Haziran Çarşamba günü Reşadiye'deki Bi Mola dinlenme tesislerinde özel bir etkinlik düzenlendi. Hed Akademi iş birliğiyle ağır vasıta sürücülerine yönelik emniyet kemeri simülatörü ve kör nokta farkındalık eğitimleri gerçekleştirildi.

Anket
Bizi Değerlendirmek İster misiniz?Ankete Katılın