YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ VE KUZEY ÇEVRE OTOYOLU İŞLETMESİ
ICA, AVRUPA ÜCRETLİ YOL ALTYAPI OPERATÖRLERİ BİRLİĞİ (ASECAP) ÜYESİDİR.
0850 502 71 00
HAFTA İÇİ08.00 - 17.30

ICA’dan “Güvenli Sürüşe Dikkat” Çekmek İçin Özel Etkinlik

ICA, “Güvenli Sürüşe Dikkat” mottosu ile gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında, trafik güvenliği konusundaki bilinçlendirme faaliyetlerine devam ediyor. 2-8 Temmuz tarihleri arasında Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu güzergahında hizmet veren Bi Mola Işıklar tesisinde düzenlenecek etkinlikte emniyet kemeri simülasyon aracı ile sürücülere, güvenli sürüşün ve emniyet kemerinin önemi anlatılacak.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nu inşa eden ve işleten IC İçtaş İnşaat -  Astaldi konsorsiyumu ICA, “Güvenli Sürüşe Dikkat” mottosu ile gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında sürücüleri bilinçlendirme etkinliklerini sürdürüyor. ICA, etkinlik için özel olarak Bi Mola Işıklar tesisine yerleştirdiği “Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı” ile güvenli sürüşün ve emniyet kemerinin önemini sürücülere deneyimlemelerini sağlayarak anlatacak.

“Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı” ile sürücüler emniyet kemersiz bir devrilmenin ne kadar tehlikeli olabileceğini deneyimleyecek. Simülasyon aracının yanında “Alkol Gözlüğü”nü de deneme fırsatı bulacak sürücüler, alkol kullanımının neden olduğu yavaş reaksiyon gösterme, görme bulanıklığı ve çift görme, derinlik ve uzaklık algısındaki güçlük, el-ayak koordinasyonunun bozulması ve karar vermede güçlük gibi sorunları birebir yaşayarak zararlarını görebilecek.

2-8 Temmuz tarihleri arasında Kuzey Çevre Otoyolu güzergahında hizmet veren Bi Mola Işıklar tesisinde, 09:00 ile 18:00 saatleri arasında, tüm sürücülere açık olacak etkinlikte, güvenli sürüş eğitimi alanında uzman isimler sürücülere eşlik ederek bilgi verecek.

Anket
Bizi Değerlendirmek İster misiniz?Ankete Katılın